Oturum Aç

 Tez Yazım KlavuzuEndNote Bezmialem Yazım Stili

Tez ve Makale Yazmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Üniversitemizce lisanslanarak sizlerin kullanımına sunulan, tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma ve farklı dergi formatlarına göre düzenleme gibi birçok özelliğiyle sizlere yardımcı olabilecek EndNote yazılımına Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yazım Kılavuzu kapsamında stiller (Türkçe ve İngilizce) oluşturulmuştur. BAVU Sağlık Bilimleri Enstitüsü EndNote stilleri ekte bilgilerinize arz edilmektedir.

 

Bu stilleri bilgisayarınızda kurulu olan EndNote programına entegre ederek Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yazım Kılavuzu kuralları çerçevesinde tez yazım aşamasında kullanabilirsiniz. Stilleri EndNote programına eklemek için ekteki yardım videolarını izleyebilirsiniz.

 

EndNote Nedir?

EndNote kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan ve makale yazım sürecinizde 5000'in üzerinde farklı bibliyografya stili ile (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan özel bir veritabanı bibliyografya yazılımıdır.

 

EndNote Hakkında Ayrıntılı Bilgi : www.researchsoftware.com/eninfotr

EndNote Tanıtım Sunumu : www.researchsoftware.com/enppttr

EndNote Eğitim Dökümanları ve Videoları : www.researchsoftware.com/trv

EndNote Türkçe Kullanma Kılavuzu : www.researchsoftware.com/enmnltr

EndNote Demo Download : www.researchsoftware.com/endemotr

EndNote Referans Listesi: www.researchsoftware.com/clientstr


Bezmialem Univ TR.ENS

Bezmialem Univ EN.ENS